Prowadzimy sprzedaż dla firm.

Sklep KUTO 

Charakterystyczne mozaiki z paneli fotowoltaicznych umieszczone na dachach budynków już dawno przestały kogokolwiek dziwić. Własne mikro-elektrownie cieszą się w Polsce od lat niesłabnącą popularnością, przez co firmy zajmujące się ich montażem mają pełne ręce roboty. Jeśli prowadzisz tego typu działalność, z pewnością wiesz, jak ważny jest prawidłowy dobór wysokiej jakości profili oraz uchwytów montażowych do paneli fotowoltaicznych. Jeśli cała instalacja została zaprojektowana tak, aby działać przynajmniej dekadę, to nawet takie drobne elementy jak śruby dwugwintowe, powinny wykazać się podobną wytrzymałością.

Niezawodne profile i uchwyty PV

Szukając elementów mocowania do instalacji PV, trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na materiał, z jakiego zostały one wykonane. Panele fotowoltaiczne są przez cały czas wystawione na najróżniejsze warunki pogodowe. Muszą być odporne na skrajne temperatury, opady deszczu i śniegu oraz na bardzo silne promieniowanie UV. Materiałem, który da sobie radę w takich warunkach jest przede wszystkim stal nierdzewna. Niektórzy instalatorzy używają do montażu elementów mocowania innych niż stalowe, za to pokrytych warstwą cyny, sądząc, że będzie to wystarczające zabezpieczenie. To błąd, za który przyjdzie zapłacić później użytkownikowi końcowemu! Wystarczy kilka poluzowanych śrub lub osłabione gwintowanie, żeby stabilność konstrukcji była poważnie naruszona. Tylko mocowania fotowoltaiczne wykonane ze stali nierdzewnej zapewnią odpowiednią wytrzymałość i długowieczność instalacji PV – od profili i gonty po śruby dwugwintowe i imbusowe!

Elementy do mocowania paneli PV

Dlatego też proponujemy naszym Klientom wyłącznie sprawdzone elementy mocowania i uchwyty montażowe do paneli fotowoltaicznych. Znajdziesz u nas między innymi:
- uchwyty regulowane i nieregulowane,
- gonty regulowane i nieregulowane,
- uchwyty KPO,
- haki typu karpiówka,
- rąbki pojedyncze, podwójne i głębokie,
- profile PV,
- kątowniki,
- śruby dwugwintowe, imbusowe, młoteczkowe i zamkowe.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Planujesz większe zamówienie i chcesz sprawdzić dostępność wybranych profili, śrub dwugwintowych lub haków do montażu? Skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy Ci wyczerpujących wyjaśnień!