Prowadzimy sprzedaż dla firm.

Pozyskiwanie energii elektrycznej ze światła słonecznego staje się coraz powszechniejszym rozwiązaniem na polskim rynku. Korzystają z niego zarówno mieszkańcy domów prywatnych, jak i właściciele firm oraz zakładów produkcyjnych. Przynosi korzyści w postaci czystszego powietrza oraz niższych rachunków za prąd.

Instalacja PV to inwestycja na długie lata, dlatego musi być perfekcyjnie zamontowana. Jedną z najistotniejszych kwestii podczas zakładania systemu stanowi odpowiednie mocowanie paneli fotowoltaicznych. Z jakich elementów się ono składa? Przede wszystkim należy wymienić uchwyty PV, haki dachowe, rąbki, kątowniki i gonty. Każda z tych części pełni określone funkcje wsporne i sprawia, że konstrukcja jest odpowiednio stabilna i trwała.

Podzespoły ze stali nierdzewnej

Elementy mocowania paneli fotowoltaicznych to części poddane ciągłej ekspozycji, narażone na działanie różnych czynników zewnętrznych. Powinny więc być wykonane z wytrzymałego i odpornego materiału. Najlepszym surowcem okazuje się w tym wypadku stal nierdzewna. Nie ulega ona korozji, dobrze znosi wahania temperatury oraz opady atmosferyczne, nie szkodzi jej promieniowanie UV.

Oprócz wysokiej jakości materiału liczy się też precyzja wykonania - części muszą być staranie opracowane, odznaczać się powtarzalnością i perfekcyjnym wykończeniem detali. Taki efekt uzyskujemy dzięki zastosowaniu lasera światłowodowego. Zaawansowana technologicznie maszyna wycina niezawodne elementy mocowania paneli fotowoltaicznych.

Systemy wsporcze

W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie części potrzebne do stworzenia instalacji produkującej energię ze światła słonecznego. Przygotowaliśmy solidne profile aluminiowe, które można stosować na dachach horyzontalnych i skośnych, a także konstrukcjach wolnostojących.

Uchwyty PV typu ESKA regulowane i nieregulowane umożliwiają zamocowanie dowolnej ilości paneli fotowoltaicznych w układzie płaskim i skośnym, na powierzchniach pokrytych dachówką ceramiczną lub betonową. Uchwyty typu karpiówka znajdą zastosowanie przy dachówkach przypominających łuskę karpia (stąd nazwa), jeszcze inne utworzą stabilne mocowanie na blachodachówce. Z kolei gonty nadają się do pokryć bitumicznych. Rąbki pojedyncze, podwójne i głębokie ułatwią pracę na dachach pokrytych blachą łączoną na rąbek.

Akcesoria zapewniają szybki, wygodny i bezproblemowy montaż paneli fotowoltaicznych. Odznaczają się ponadprzeciętną wytrzymałością mechaniczną, potwierdzono wieloma testami. Można nabyć różne rozmiary podzespołów ze stali nierdzewnej, kompatybilnych ze wszystkimi dachówkami dostępnymi na rynku.

Śruby i nakrętki

Nie mniej ważnym elementem mocowania paneli fotowoltaicznych są różnego rodzaju śruby i nakrętki. Te drobne części mają wielką moc – to one w znacznej mierze decydują o trwałości konstrukcji, pozwalają jej przetrwać niejedną wichurę czy burzę. Dzięki niezawodnemu materiałowi, jakim jest stal nierdzewna, nie ulegają korozji ani przedwczesnemu zużyciu.

Mamy w swoim asortymencie śruby długogwintowe, imbusowe (sześciokątne), młoteczkowe z gwintem na całej długości trzpienia, zamkowe i wiele innych, umożliwiających solidne umocowanie paneli fotowoltaicznych. Nie zapomnieliśmy też o nakrętkach.

Elementy do każdej powierzchni

Wybór konkretnych elementów mocowania do paneli fotowoltaicznych zależy od kilku czynników, przede wszystkim od ukształtowania powierzchni oraz rodzaju pokrycia dachowego. Trzeba uwzględnić, czy dach jest płaski, czy skośny oraz czy pokrywa go materiał ceramiczny, betonowy, bitumiczny, a może blacha. Niektóre części są uniwersalne, inne pasują tylko do konkretnych zastosowań. Z chęcią podpowiemy Państwu, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w konkretnym przypadku.

Niezależnie jednak od szczegółów, każdy element mocowania do paneli fotowoltaicznych powinien odznaczać się najwyższą jakością, by wspierać trwałe i niezawodne konstrukcje do produkcji ekologicznego prądu. I takie właśnie są uchwyty, rąbki, gonty I profile od Kapeo. Serdecznie zapraszamy do dokonywania zakupu.